Інші події

Українець встановив рекорд Гіннеса

Дата теперішня: 01.03.2016 18:07
Дата в майбутньому: 03.10.2016 06:42

У Києві з рук президента Національного реєстру рекордів Валентина Щербачева омріяний сертифікат отримав 61-річний Сергій Найдич. Цей чоловік примудрився встановити світовий рекорд за тривалістю безперервного запливу на парусній дошці.

Сергій Іванович зумів протриматися на дошці 72 години і 32 хвилини і це рекорд Гіннеса! Сталось це історичне досягнення ще у 2013-му році, Але заслужену нагороду рекордсмен отримав лише тепер. "Якби не ці події в Криму, я б вже давно все отримав і підготував новий рекорд, -- каже газеті "Експрес" Сергій Найдич. -- Я ж кримчанин і на собі відчув все, що там сталося. Нині я живу в Миколаєві і маю змогу повернутися до нормального життя, маю нагоду планувати і втілювати свої задуми".

А задум у світового рекордсмена простий -- покращити своє досягнення трирічної давнини щонайменше на одну годину. Станеться це у травні на святкуванні Дня Києва на Оболонській набережній. "Так, я хоч і став на три роки старший, Але побити свій же рекорд можу. І це не просто бажання, це реальні розрахунки мого фізичного стану. Фахівці кажуть, що мій біологічний вік нині становить 30 років. Тобто організм здатний виконувати навантаження 30-річного чоловіка. А раз так, то і на рекорд можна йти".

За правилами Книги рекордів Гіннеса після години безперервного запливу, спортсмен має 5 хвилин на перепочинок, але час запливу і відпочинку можна сумувати. Сергій Найдич йде до рекорду за формулою три години безперевного запливу і 15 хвилин перепочинку. "За цей час слід перекусити, переодягнутися, масажисти мають зробити масаж. Спати часу немає. Тож я ось так без сну і провів на ногах більше трьох діб. І це найважче. М"язи від постійної напруги трясуться і не слухаються, а тут ще й сон накриває. Пригадую, тоді, після рекорду, я безпробудно спав 12 годин. Це не багато, бо мій організм швидко відновлюється", -- розказує рекордсмен.

І хоча до нового встановлення рекорду часу ще чимало, підготовка до нього триває вже. Сергій Найдич щоденно має два тренування -- це біг, плавання, велосипед, тренажерний зал... Працює за графіком професійного молодого спортсмена і каже, що організм нормально витримує такі навантаження. Без такої підготовки ти просто не зможеш втримати в руках вітрило і самому встояти на ногах впродовж трьох діб.

"У чому секрет моєї виносливості в такому віці? -- усміхаючись перепитує рекордсмен. -- Я просто дотримуюсь елементарних речей, про які всі знають. Побільше фізичної активності, розумна дієта, режим харчування, я їм тричі на день в один і той самий час і, по суті, все. Звісно, коли йду на рекорди, тоді організм працює на виснаження і я вибиваюсь зі звичного режиму, але загалом його не порушую. Це все дозволяє мені у 61-рік почуватися молодим і тілом і душею".

Витривалості цього літнього чоловіка дивуються молодші від нього віндсерфери. Адже 72 з половиною годин безперервного запливу -- це далеко не єдине його досягнення. Стоячи на парусній дошці Сергій Іванович проходив по периметру Азовське море -- це 852 кілометри. Ходив з Євпаторії у Сухумі (760 кілометрів), а також проходив по периметру Чорне море (2300 кілометрів).

"Рекорд з безперервного запливу легше ставити у закритих водоймах. На морі хвилі і змінний вітер забирають у мене втричі більше фізичних сил. На спокійній воді все таки руки і ноги працюють менше. Але після трьох діб такого запливу самотужки ступати важко. Виснажені м"язи не хочуть слухатися. Розумієте, я не з тих людей, які досягли своєї мети і заспокоїлись. Після кожного досягнення виникає бажання зробити інше. Таким чином я перевіряю власні сили і сам собі доказую, що можу це зробити", -- каже "Експресу" рекордсмен.

Джерело: expres.ua

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.